Rok 2018

30. 12. 2018 - PŘEDSILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ

Den před samotným Silvestrem, tj. v neděli 30. prosince, jsme doufejme dali vzniknout nové tradici, kterou jsme nazvali Předsilvestrovský ohňostroj. A protože se sešlo opravdu hodně občanů, věříme že jsme zadělali na další pěknou akci, která bude mít své pevné místo v kalendáři obecních akcí. Nechyběla čočková polévka a další výborné občerstvení, které si pro nás připravila kulturní komise.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

16. 12. 2018 - PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ

V neděli 16. prosince se v Kulturním domě konalo tradiční Předvánoční posezení. Program zahájil pana starosta svým přivítáním a přáním, následovala taneční vystoupení místních dívek, na které navázala pohádka Mrazík, kterou si pro nás připravily místní děti za pomoci kulturní komise. Už tak příjemnou vánoční atmosféru doplnilo ještě výborné občerstvení a tradiční vánoční nápoje.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

27. 10. 2018 - OSLAVA VÝROČÍ 100 LET VZNIKU SAMOSTATNÉ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Sobotu 27. října 2018 jsme pojali opravdu slavnostně. Však také důvod k oslavám byl, a to hned dvojnásobný. Nejdříve jsme si u památníku obětem válek, násilí a bezpráví připomněli 100 let od vzniku samostatné Československé republiky, na které navazovalo vysazení památné lípy na prostranství před obecním úřadem. Druhým bodem odpoledne bylo odhalení pamětní desky soutěže Entente Florale Europe 2018 před kulturním domem, kam jsme se po samotném odhalení přesunuli na odpolední kulturní program.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

6. 10. 2018 - DRAKIÁDA

V sobotu 6. 10. 2018 uspořádal místní Mamaklub drakiádu na kopci "U buku" mezi Poříčím a Zrnětínem. Krásné slunečné a hlavně větrné počasí drakům přálo a tak bylo možné nad Poříčím spatřit někoik poletujících dráčků. 

Na fotografie se můžete podívat zde.

29. 9. 2018 - SVATOVÁCLAVSKÝ FOTBÁLEK AMATÉRŮ

Sportovní klub Poříčí uspořádal v sobotu 29. září 2018 již 10. ročník fotbalového turnaje s názvem Svatováclavský fotbálek amatérů. Do tohoto jubilejního ročníku se nám nahlásilo celkem 9 týmů, což možná historie turnaje ani nepamatuje. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, přičemž z každé skupiny postoupily vždy dva nejlepší, kteří dále hráli o 1. a 3. místo. Zbytek týmů si zahrál o umístění.

Na fotografie se můžete podívat zde.

17. 7. 2018 - NÁVŠTĚVA HODNOTÍCÍ KOMISE V RÁMCI SOUTĚŽE ENTENTE FLORALE EUROPE 2018

Dne 17. července 2018 navštívila naší obec hodnotící komise v rámci evropské soutěže Entente Florale Europe 2018. Foto z toho dne naleznete zde.

9. 6. 2018 - DĚTSKÝ DEN A ZLATÁ KOSA

9. červen – velký společenský den v obci Poříčí u Litomyšle. Odpoledne jsme započali soutěžemi a disciplínami pro naše nejmenší. Pokračovali jsme již tradiční soutěží v sečení trávy kosou „O zlatou kosu“, která se letos konala již po osmé. Večer jsme zakončili promítáním české komedie Bajkeři. 

Na fotografie z dětského dne se můžete podívat zde a ze soutěže "O zlatou kosu" zde

18. 3. 2018 - VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Je vskutku příjemnou skutečností, že ani ne po roce jsme mohli v kulturní domě v Poříčí opět přivítat další nové občánky naší obce. Nejradostnější ze všeho je, že jsme slavnostně do života naší malé obce přijali celkem 10 dětí -  7 chlapců a 3 dívky. Slavnostní vítání proběhlo v neděli 18. března 2018.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

2. 3. 2018 - VEČERNÍ LEDOVÝ PĚTIBOJ

I když letos vše nasvědčovalo tomu, že nebude možné bruslit na víceúčelovém hřišti v Poříčí, paní zima nakonec ukázala svou pravou tvář a umožnila připravit ledovou plochu. V pátek 2. 3. 2018 se tak v podvečer sešlo na ledě 20 odvážných dětí, které soutěžily v pěti různých disciplínách a není vůbec důležité, kdo nakonec zvítězil, protože z mého pohledu jsou vítězové všichni. Velké poděkování patří každému, kdo pomáhal s přípravou ledové plochy, protože letos to bylo hodně náročné a hlavně to bylo o trpělivosti a víře, že se nakonec pár dní bruslit bude, což se také nakonec potvrdilo.

Fotografie si můžet prohlédnout zde.

17. 2. 2018 - DĚTSKÝ KARNEVAL

V sobotu 17. února se uskutečnil tradiční dětský karneval, pro tentokrát na téma „Z pohádky do pohádky“. Poděkování patří Mamaklubu za organizaci, ale rovněž všem ostatním, kteří pomohli.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z fotokoutku si můžete prohlédnout zde.

16. 2. 2018 - OBECNÍ PLES

V pátek 16. února 2018 se v poříčském kulturním domě uskutečnil již 14. ples obce Poříčí u Litomyšle. Večerem hudebně provázela skupina Rytmik, nechybělo předtančení v režii taneční školy Scarlett a samozřejmě ani vynikající kuchyně, bohatá tombola a pohodová atmosféra. Večer nám opět obohatilo skvělé půlnoční překvapení.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.